Kurz prvej pomoci pre novorodencov a deti

Vedeli ste o tom, že príchod privolanej záchranky k človeku v životu ohrozujúcej situácii trvá viac ako 8 minút? A viete o tom, že zablokované dýchacie cesty môžu spôsobiť človeku smrť približne do 4 minút?

 
 

Aj pre tieto prípady je dobré vedieť základné úkony prvej pomoci. Tie sa často naučíme popri vodičáku, ale o pár mesiacov ich zabudneme. Ale ako postupovať pri život ohrozujúcich situáciách pri deťoch a novorodencoch?

Náš kurz prvej pomoci pre novorodencov a deti vedú skúsení záchranári zo združenia Prvá pomoc v praxi, ktorí denno-denne prichádzajú do styku s ľuďmi a deťmi v ohrození života. Počas tohto kurzu sa dozviete, ako vykonávať KPR u detí, ako postupovať pri zástave dýchania, febrilných kŕčoch, zlomeninách a úrazoch, popáleninách a dusení. Okrem iného máte možnosť pýtať sa ďalšie otázky, ktoré s prvou pomocou detí či dospelých súvisia. Kurz prvej pomoci je sprevádzaný video-ukážkami, príbehmi zo života a nájdete v ňom tie najnovšie informácie podľa upravovaných zmien.
Ak čakáte bábätko, alebo sa profesijne dostávate do styku s deťmi, tak je pravedpodobné, že tieto informácie pre vás nebudú zbytočné.

Mnoho rodičov sa spolieha na to, že sa im to nemôže stať, pripadne na akési dávne rýchlokurzy prvej pomoci, z ktorých si toho už veľa nepamätajú a to je chyba.
Naučiť sa správne postupovať pri záchrane života vášho dieťaťa by malo byť vašou prvoradou prioritou, pretože vieme, aké sú deti a tiež to, že niekedy stačí pár sekúnd nepozornosti a dieťa sa môže dostať do život ohrozujúcej situácie.Pre koho je kurz určený?

– pre rodičov
– pre budúcich rodičov
– pre rodičov predčasne narodených detí, prípadne detí s podlomeným fyzickým zdravím
– pre učiteľov, trénerov, animátorov a ďalšie profesie, ktoré prichádzajú do kontaktu s deťmi.

Je lepšie prvú pomoc vedieť a nevyužiť ju, ako ju potrebovať a nemať.